Konec ohrožujícím emailům

Co Vás může v emailu ohrozit a jak tomu předejít.

Na co si dát v emailu pozor?

Věnujte pozornost obsahu emailu než otevřete přílohu nebo kliknete na odkaz v obsahu emailu!

Emaily mohou kromě spamu, který je sice otravný, obsahovat hlavně viry v přílohách nebo v odkazech uvedených v textu emailu. Dalším nebezpečím je přesměrování pomocí odkazu třeba na falešné stránky banky, kde je požadavek zadat Vaše přihlašovací jméno a heslo k internetovému bankovnictví nebo jiné internetové službě.

Varovné příznaky

Pozorně tedy sledujte kdo Vám email odesílá a co obsahuje. Odesílatel může být i Vám známé jméno nebo email, protože tuto část emailu je možno snadno falšovat.

Když Vám tedy přijde email od známého odesílatele a obsah emailu je v cizím jazyce, se kterým normálně spolu nekomunikujete, je potřeba být na pozoru.

Pokud je email v češtině, ale ta je podivná jako z internetového překladače, nebo obsahuje nezvyklé a běžně nepoužívané výrazy tak pozor!

Další možností je že email obsahuje možnost vysokého finančního daru nebo výhru v loterii pro Vás. Mějte na paměti, že nikdo nebude rozdávat své peníze jen tak a zrovna Vám! Také se to týká dědictví po neznámé osobě.

Když dopis vypadá jako od banky, a je v něm požadavek na přihlášení přes vložený odkaz, tak platí že žádná banka nikdy takové emaily nezasílá!

Zabezpečení emailu

Určitě je dobré když na svém počítači používáte antivirový program, který některé z těchto nebozpečí dokáže zachytit, když už je klinutím spustíte nebo na ně přejdete. Ale nejvíce Vás zachrání bezpečně přemýšlet než na něco kliknete!

Pokud používáte emaily zdarma (seznam.cz, centrum.cz atd.) nemůžete čekat nějaké veliké zabezpečení na serveru. Kvalitní placení poskytovalé mají antivirovou a antispamovou kontrolu přímo na serveru a takové emaily do Vaší schránky ani nedorazí.

Vlastníte doménu se stránkami a nemáte k ní email? Máte email bez vlastní domény uvedený na reklamách, tiskovinách a autech? Pak vlastně propagujete doménu poskytovatele emailu na úkor Váší domény.

Když se budete chtít poradit nebo si zřídit kvalitní email pro svou firmu na vlastní doméně, klidně nás kontaktujte.

Chci lepší email »